- A Cartier ékszerek a Debbina 8, a Noble Society, a Gentlemen Prefer Blondes és a Beauty és the Beast című filmekben jelentek meg.
- A Cartier ékszer legmagasabb árverési ára 30 335 698 dollár volt. Ez egy gyűrű volt, beágyazott burmai rubinnal.
- A Cartier márka nemcsak az ékszerekre, de a karórákra és parfümökre is fókuszál.
Kreativitás, szabadság és tökéletesség. A híres ékszerész ház központi értékei a márka termékeinek stílusát is jellemzik. A luxus ékszerek mellett a Cartier elsősorban karórákra és parfümökre koncentrál. Királyi családok, hírességek és világmágnások választják őket. A Cartier ékszer és ikonikus piros dobozai még a mozivásznon is szerepeltek. Nézzük meg közelebbről a márka történetét, amely kiérdemelte a „Az ékszerészek királya, a királyok ékszerésze” jelzőt.
A cikk tartalma
A Cartier márka története
A Cartier ékszerész ház történetét 1847-ben kezdték írni. Ekkor a 28 éves Louis Francois Cartier éppen egy ékszer műhelyben tanult ki, és azonnal elindította saját vállalkozását. A műhelyt Párizsban mesterétől, Adolph Picardtól vette át, és szorgalmasan kezdett dolgozni a fejlesztésén. Ekkor fia, Alfred vette át a cég adminisztrációját. Bár Alfred apja már készített királyi terveket francia arisztokraták számára, Alfred fiai közül három – Louis, Pierre és Jacques – volt felelős a Cartier márka világméretű sikeréért.
Alfred 1874-ben vette át a Cartier cég vezetését. Zsebében a hazai magas körökben elért sikerrel már egy globális birodalomról álmodozott. Így fiai New Yorkba, Londonba és Oroszországba utaztak, hogy fejlesszék a családi vállalkozást és új üzleti lehetőségeket teremtsenek. Az ékszerész ház így kezdett luxus ékszereket gyártani a világ arisztokratái számára. Támogatói közé tartozott Rockefeller, Ford és VII. Edward király.
A híres Cartier Santos és Louis Cartier egyéb sikerei
A Santos óra a márka egyik legnagyobb globális sikere. Ez volt a történelem első férfi karórája. 1904-ben Louise Cartier tervezte barátja, Albert Santos-Dumont pilóta javaslatára. Panaszkodott Cartiernek az akkoriban használt zsebóra nehézkességére, amikor a gépet vezette. Cartier egy praktikus a mai napig Santos néven ismert lapos karórát tervezett neki.
Louise nagyon kreatív ember volt, és az ékszerész házban töltött ideje alatt számos híres termék látott napvilágot a piacon. A legnépszerűbbek közé tartozik az ikonikus Tank órakollekció és a Cartier Love karkötők, amelyek ma is népszerűek.
A Cartier márka jelene
A Cartier család 1964-ig birtokolta a márkát. Jelenleg a luxus ékszerész ház a világ egyik legnagyobb ékszer eladója, és több mint 300 fiókkal rendelkezik 125 országban. Kétévente új kollekciót ad ki, melynek bemutatása nagy esemény. Említsük meg például a Nílus gyöngye ékszerkollekciót, amelynek bemutatkozó kiállítását New Yorkban rendezték meg. Egyiptomi témájú volt, a díszítésben többek között valódi piramis ill. élő pávák szerepeltek.
Cartier leghíresebb ékszerei
A Cartier név az egyik leghangzatosabb az arany és az ékszerek területén. A luxus világmárka kiváló minőségű ékszerekkel büszkélkedhet, amelyek nemcsak vonzók, de némelyik rejtett történetet is hordoz.
Marie Félix krokodil nyaklánc
A híres Félix nyaklánc két krokodilból készült, amelyek közül az egyik 1023 sárga gyémántból, a másik 1060 smaragdból áll. A Cartier márka 1975-ben készítette a híres mexikói színésznő, Maria Félix megrendelésére.
Tutti Frutti kollekció
A színes Tutti Frutti ékszerkollekciót India ihlette. Jacques Cartier itt tudott nyereségesen vásárolni rubinokat, zafírokat és smaragdokat gyönyörű virágmotívumokkal. A párizsi műhelyek aztán egy új stílusú ékszerbe asszimilálták őket. Lenyűgöző darab volt a gyönyörű hindu nyaklánc, amelyet 1936-ban Daisy Fellowes énekesnő rendelt meg.
Cartier Trinity Ring
A híres Cartier gyűrű, amely három összekapcsolt gyűrűből áll, a szerelem végtelenségét jelképezi. Először 1924-ben gyártották. Azóta Diana hercegnő és Nicole Kidman is viselte.
Párduc bross
Jeanne Toussaint, Cartier egyik leghíresebb tervezője, nagy szerelmese volt a macskaféléknek. Az ékszerházban eltöltött ideje alatt számos olyan ékszert tervezett, amelyek a macska motívumot örökítették meg a Cartier-tervezés keretében. Az egyik a híres Párduc bross volt, amelyet Wallis Simpson, VII. Edward felesége viselt.
Cartier Red Box
Bár jelen esetben nem ékszerről van szó, az ikonikus piros doboz a luxus ékszerész kézjegyei közé tartozik. A Cartier ékszereket a márka fennállásának első évei óta pakolják bele. A Gentlemen Prefer Blondes című filmben is láthatta. 2009 óta a dobozok környezetbarát anyagokból készülnek, műanyagok felhasználása nélkül.
Érdekességek a Cartier márkáról
- Alfred Cartier volt az első ékszerész, aki platinát használt az ékszergyártásban. 1847-ben beépítette a Garland Style ékszereibe.
- VII. Edward angol király Louis Cartiert a királyok ékszerészének és az ékszerészek királyának nevezte el.
- Az ikonikus Cartier Love karkötő dizájnját a középkori tisztasági övek ihlették.
- A New York-i kórházak felszerelésében Love csavarhúzók találhatók, amelyekkel vészhelyzetben eltávolíthatják a Cartier ékszereket, ill. a híres Cartier karkötőt, a betegek csuklójából.